JEŽKO JOŽKO

Obrázkové dielničky / Ježko Jožko

Na motívy knižky Simony Čechovej s názvom Včelár Jožko vám prinášame tvorivú dielňu, na ktorej si vytvoríme ježka Jožka. Pre vás, našich malých čitateľov a výtvarníkov, ju pripravila Jaroslava Nováková.

Motivácia: Sedí Jožko smutný sám, neveselý, pustý je ten jeho kraj. Zrazu roj včiel priletí, celý svet mu prevráti. Kde sú včielky tam je život! Aj u Vás doma bude razom s nimi živo! Ježko Jožko príde k Vám, radosť, šťastie rozdá Vám. Doletí aj včelí roj, budeže nám spolu hej. Smútok razom strieda radosť, samotu zas láska a spoločnosť. Je to veru tak, že včielka nielen med dáva, ale aj radosť a šťastie rozdáva.

Prajeme veselé tvorenie a príjemné čítanie!

Potrebujeme: 

  • 1 stránku z časopisu (formát A4) alebo farebný papier,
  • nožnice,
  • lepidlo,
  • farebné pastelky alebo fixky,
  • ceruzku,
  • štvorček bieleho papiera (veľkosť približne 10x10cm)

 

Postup:

1./ Z farebného papiera, v našom prípade zo stránky z obľúbeného časopisu, si poskladáme harmoniku, ktorú preložíme na polovicu a v strede zalepíme lepidlom. Vznikne vejár.

 

2. / Na pripravený štvorček bieleho papiera si najskôr nakreslíme ceruzkou hlavu ježka. Menšie deti si môžu vytlačiť maketu, ktorú sme vám už predkreslili.
Maketa ježko Jožko 1 / Maketa ježko Jožko 2 / Maketa ježko Jožko 3

 

Potom vyfarbíme pastelkami alebo fixkami a vystrihneme. 

 

Hotovú hlavu prilepíme lepidlom k pravému okraju vejára a necháme uschnúť.

3. / Vezmeme ľavý okraj vejára (alebo ten, ku ktorému sme neprilepili hlavu ježka) a jeho posledný sklad preložíme približne na štvrtinu a pevne zalepíme lepidlom k vejáru.

 

Ježko Jožko je na svete! 

Newsletter
Detská knižnica