Oslavujeme

Oslavujeme

Zlatá brána Miroslava Cipára / výstava / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 13.5.2020

Dnes Vám ukážeme knižné ilustrácie Miroslava Cipára. Legenda medzi ilustrátormi, grafikmi, maliarmi či dizajnérmi - známa deťom ako aj dospelým. Je nositeľom Ceny Ľudovíta Fullu a Radu Ľudovíta Štúra I. triedy. Získal mnoho ocenení predovšetkým za svoju ilustrátorskú tvorbu.

 

 

Spievame si s Maxom a Leou / koncert / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 13.5.2020

Piešťanská knižnica oslavuje tento rok 95 rokov. Zaspievať jej prišli herci z divadla ŠiBe Betka Kamenská a Šimon Králik. Čítali Vám cez web z knižky Jána Uličianskeho Max a Lea. Teraz Vám z nej zanôtia. Tak, OSLAVUJTE S NAMI!

 

 

Gerda / workshop / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 3.4.2020

Našu dvojdňovú oslavu ukončíme tvorivou dielňou. Inšpirovali sme sa internetom a krásnou knižkou Adriána Macha. Ten napísal a nakreslil príbeh o veľrybe Gerde. Aj my si vyrobíme z papiera rybu.

 

 

O medovníkovom domčeku / divadielko / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 3.4.2020

Divadlo Eja zahrá pre deti, z priestorov knižnice, bábkové predstavenie O medovníkovom domčeku. Nebojte sa zlej strigy, je vystrúhaná z dreva.

 

 

Eduard a jeho zázračná cesta / dramatizované čítanie / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 3.4.2020

Viktória Sedláková rada spolupracuje s našou knižnicou. Ako darček si pre knižnicu pripravila dramatizované čítanie z knihy Eduard a jeho zázračná cesta. Predstaví Vám aj bábku zajaca.

 

 

Stále oslavujeme / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 3.4.2020

Knižnica má naozaj čo oslavovať, lebo za svoje 95 ročné fungovanie získala aj mnohé ocenenia. Najprestížnejšie získala v roku 2018 - titul knižnica roka. Tak, OSLAVUJTE S NAMI!

 

 

Ako sa stať čitateľom / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 2.4.2020

Pripravili sme pre Vás krátke video o tom, ako sa stať čitateľom našej knižnice. Ukážeme Vám, ako si správne vybrať a vypožičať knihu a predstavíme Vám detské oddelenie. To sa delí na žlté, modré a zelené. Poďte si s nami zažiť našu knižnicu.

 

 

Závesné čudo / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 2.4.2020

Dizajnér Michal Staško si pre knižnicu ako darček, k jej oslavám, pripravil workshop. Vytvorí si závesné čudo.

Maketu nájdete v prílohe!

 

 

Rok Sivka Ohniváka / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 2.4.2020

Knižku Rok Sivka ohniváka napísala slovenská spisovateľka Toňa Revayová. Za svoju literárnu tvorbu získala viacero ocenení, medzi najvýznamnejšie patrí Trojruža a zápis knihy Johanka v Zapadáčiku na Čestnú listinu IBBY. Ilustrácie nakreslil Juraj Martiška. Slovenský výtvarník, ilustrátor, grafický dizajnér a autor ceny Zázračný oriešok 2020. Táto knižka získala mnohé ocenenia. Prečítajme si z nej.

 

 

Vitajte / Zaži si svoju knižnicu

Premiéra online prezentácie: 2.4.2020

Obecná verejná knižnica bola v Piešťanoch otvorená v roku 1925 v novej budove Štátnej meštianskej školy T. G. Masaryka. Priblížime Vám historické medzníky v 95 ročnej existencii našej knižnice.

 

Newsletter
Detská knižnica