Jana Bodnárová

Typ podujatia
výstava, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
04. 09. 2020 - 15. 10. 2020 | Kultúrno spoločenské centrum Fontána (Galéria)

UsporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany

Popis
Výstava z tvorby významnej slovenskej spisovateľky a laureátky Ceny Márie Ďuríčkovej, Jany Bodnárovej s ilustráciami Daniely Olejníkovej.

Podľa literárnych kritikov patrí medzi jednu z najoriginálnejších prozaičiek. Slovenská spisovateľka Jana Bodnárová sa literárnej tvorbe venuje viac ako tridsať rokov. Jej diela boli okrem európskych jazykov preložené aj do hindčiny a arabčiny. Za ten čas napísala desiatky kníh pre dospelých i deti. Kým si niektorú z kníh Jany Bodnárovej prečítate, nechajte sa zlákať výstavou jej tvorby pre deti s ilustráciami Daniely Olejníkovej v Galérii kultúrno spoločenského centra Fontána v Piešťanoch. Vystavené diela si môžete prísť pozrieť v dňoch 4. septembra-15. októbra 2020.

Jana Bodnárová je zároveň novou laureátkou Zvláštnej ceny Literárneho informačného centra – Ceny Márie Ďuríčkovej. Ocenenie získava za zvrchovaný umelecký prístup k literárnej tvorbe pre deti a mládež, za vytváranie poetického obrazu vnútorného sveta vnímavého dieťaťa a za metaforické, imaginatívne zobrazenie jeho prežívania. Cenu si z rúk riaditeľky LIC Miroslavy Vallovej preberie 28. septembra 2020 počas slávnostného galavečera 11. ročníka festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe.

Newsletter
Detská knižnica