O mužovi mnohých tvárí
/ výstava, pre deti

20. 04. 2022 - 20. 05. 2022 Elektrárňa Piešťany

Výstava vybraných ilustrácií českého ilustrátora Václava Šlajcha z komiksového románu Štefánik – knihy, ktorá naozaj pútavým a moderným spôsobom – komiksovým príbehom, približuje život a výnimočnú osobnosť Milana Rastislava Štefánika, možno najoriginálnejšieho predstaviteľa moderných československých dejín.

Komiksový román Štefánik je o mužovi mnohých tvárí. Ktorá z nich je tá pravá? Všetky alebo žiadna? Muž veľkých gest a malicherných slabostí. Zábavný, spoločenský, osamelý, ambiciózny, nepochopený. Karierista, zvodca, fanfarón aj Don Quijote.
Publikácia vyšla v roku 2021 v Čechách vo vydavateľstve Labyrint a na Slovensku vo vydavateľstve Slovart ako prvé slovenské vydanie. Príbeh slovenského politika a letca od českých autorov – scenáristov Michala Baláža a Gabriely Kyselovej získal okrem sošky Muriel aj Cenu Českej akadémie komiksu a ocenenie Najlepšia česká komiksová kniha roka 2021.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, Rozhlas a televízia Slovenska, Elektrárňa Piešťany

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník. Realizované s finančnou podporou oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.
Newsletter
Detská knižnica