obrázok

Ako sa hus vyparádila
/ divadelné predstavenie, pre deti

20. 05. 2022 o 09.00 h Mestská knižnica mesta Piešťany

Divadelné predstavenie. Účinkuje Divadlo Jána Palárika v Trnave.
Podujatie určené pre predškolákov a žiakov I. stupňa ZŠ.

Veselá rozprávka s pesničkami je inšpirovaná krátkou bájkou V. G. Sutejeva. Hlavnou hrdinkou nášho príbehu je hus, ktorá sa rozhodne, že už viac nechce byť husou. Husi sú vraj oproti ostatným vtákom príliš obyčajné a nezaujímavé. Napríklad taký kohút má nádherný hrebienok, vrana lesklé čierne krídla, páv ohromný pestrofarebný chvost, bocian dlhočizné nohy... Hus sa rozhodne, že aj ona bude niečím výnimočná. A nie len tak hocičím. Chce sa stať najkrajším, najvýnimočnejším, najoriginálnejším vtákom na celom svete. Podarí sa husi získať vytúženú chválu a obdiv?

Rozprávka o husi, ktorá sa až príliš zamerala na svoj vzhľad, nás učí nachádzať krásu v každom človeku a poukazuje na to, že porovnávať sa s ostatnými sa nikdy nevypláca.

Inscenácia v sebe kombinuje prvky činoherného a bábkového divadla. V hlavných úlohách sa predstaví obľúbená trnavská herečka Petra Blesáková a hosťujúce bábkoherečky Vanesa Hagyungová a Sidónia Féderová. Autorkou textu a zároveň režisérkou inscenácie je Zuzana Hurová, mladá absolventka Vysokej školy dramatických umení ESAD v španielskej Malage. Kostýmy, scénu a nádherné bábky vytvorila výtvarníčka Anna Mihoková a hudbu skomponoval umelecký šéf divadla Juraj Bielik.

Trvanie: 60 minút.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, Rozhlas a televízia Slovenska

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.
Newsletter
Detská knižnica