obrázok

Rádio Junior na cestách
/ prezentácia, pre deti

19. 05. 2016 o 10.30 h Dom umenia Piešťany

Prezentácia českých rozhlasových programov pre deti za účasti šéfredaktorky Rádia Junior Zory Jandovej a redaktorky Rádia Junior Kláry Novákovej.
Dom umenia Piešťany

Už niekoľko rokov na festivale Zázračný oriešok prezentuje svoje aktivity a rozhlasovú tvorbu orientovanú na detského poslucháča aj Český rozhlas. Programy Rádia Junior, jedného z rozhlasových okruhov Českého rozhlasu priblížia slovenským deťom šéfredaktorka rádia Zora Jandová spolu s kolegyňou Klárou Novákovou.
Zora Jandová je herečka, speváčka, moderátorka, autorka a ilustrátorka knižiek pre dospelých i pre deti a tiež šéfredaktorka Rádia Junior Českého rozhlasu. Hrá na klavíri, skladá hudbu i texty k muzikálom a pesničkám a odohrala už viac ako 200 rolí v divadle, filme, televízii i v rozhlase.
Pásmo Rádio Junior na cestách sú Zorine autorské pesničky pre deti o zvieratkách spojené s rozprávaním ako o pesničkách, tak o zvieratách, ktoré sa v pesničkách objavujú. Zora rada vytvára mosty medzi oboma jazykmi a teší sa na priblíženie českého jazyka najmladšej generácii slovenských poslucháčov.
Podujatím bude sprevádzať moderátor Michal Nikodem.

Usporiadateľ: Mesto Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany, RTVS

Newsletter
Detská knižnica