obrázok

Kocúr na korčuliach na ceste do Afriky - vernisáž
/ vernisáž, pre deti

18. 05. 2016 o 13.30 h Piešťanské informačné centrum - Pribinova

Vernisáž výstavy ilustrácií Miloša Koptáka.

Renomovaný slovenský ilustrátor a akademický maliar Miloš Kopták predstaví na svojej výstave ilustrácie z dvoch knižných titulov – Kocúr na kolieskových korčuliach autora Jána Uličianskeho a Africké rozprávky Kama Sywor Kamandu.

Ján Uličiansky je pedagóg na VŠMU, režisér, dramaturg hier pre deti a mládež. Predstaviteľ modernej slovenskej rozprávky. Venuje sa takmer výhradne tvorbe pre deti. Rozprávkový výmysel originálne spája s realitou. Píše nielen prózu, ale aj scenáre divadelných hier, rozhlasových hier a televíznych seriálov. Knižka Kocúr na kolieskových korčuliach získala ocenenie Najkrajšia detská kniha leta 2006.
Kama Sywor Kamanda sa narodil v roku 1952 v Kongu. Píše básne, novely a rozprávky. Získal prestížne literárne ceny, jeho knihy boli preložené do mnohých jazykov. Vo svojich rozprávkach vychádza z tradičných zdrojov – ľudového rozprávania a poézie. Sviežosť, rytmus i melódia ich jazyka sú pre európskeho čitateľa rovnako príťažlivé a neošúchané ako kúzla, zázraky a zápletky afrického rozprávkového sveta.
Výstavu zostavila a zrealizovala Kristína Hrončeková Baloghová – absolventka VŠVU v Bratislave, Katedry užitého umenia, odbor Kov a šperk. V súčasnosti sa venuje tvorbe autorského šperku a odevných doplnkov. Šperky ktoré vytvorila boli vystavené na výstavách na Slovensku aj v zahraničí (ČR, Nemecko, Estónsko, Dánsko, Holandsko, USA...). Okrem toho organizuje workshopy pre deti i dospelých.

Usporiadateľ: Mesto Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany, Piešťanské informačné centrum - Pribinova, RTVS

Newsletter
Detská knižnica