V marci 2013 vyhlásila Folklórna agentúra Buchlov, zahraničné zastúpenie Českej centrály cestovného ruchu CzechTourism Slovensko v spolupráci s ďalšími partnermi podujatia literárnu súťaž pre žiakov základných škôl a základných umeleckých škôl do veku 15 rokov na tému Rozprávka o cesnaku s podtitulom Cesnak je hlavným hrdinom, cesnak víťazí, cesnak má tie najlepšie vlastnosti, jednoducho, niet nad cesnak!
Mestská knižnica, ako partnerská organizácia projektu, oslovila s touto súťažou školy v regióne Piešťan. Zapojili sa do nej žiaci ZŠ F. E. Scherera v Piešťanoch a Základnej školy v Drahovciach. Príjemným prekvapením bolo, že práve do Piešťan a do Drahoviec doputovali dve umiestnenia súťaže. Druhé miesto získala Barbora Rusnákova zo ZŠ Drahovce a tretie miesto Katarína Juricová zo ZŠ Scherera v Piešťanoch. Ocenenia autorkám prišla 24. júna 2013 do piešťanskej knižnice odovzdať riaditeľka Českej centrály cestovného ruchu CzechTourism Slovensko Nora Gill.