Divadelné predstavenia

Zázračný oriešok / Zázračný oriešok 2010 / Divadelné predstavenia

HRACIA SKRINKA

Koprodukcia Bibiany a Katedry bábkarskej tvorby VŠMU je divadelným spracovaním epického príbehu nedávno vydanej knižky Jána Uličianskeho Štyria škriatkovia a víla. Rozpráva o kolobehu v prírode, ktorá má svoje nezmeniteľné zákony. Tie musia rešpektovať všetci, aj nespokojná víla Futura. Inscenácia inšpirovaná hudbou A. Vivaldiho pracuje s bábkami, maskami a tanečníkmi.

POM POM

Inscenácia na motívy populárnych rozprávok Istvána Csukása, ktoré majú aj svoju televíznu podobu. Pom Pom je strapaté čudo, ktoré sedí celý deň v parku a čaká na svoju kamarátku Babuľu. Spríjemňuje jej totiž cestu do školy. Každé ráno jej rozpráva rozprávky. K jeho najobľúbenejším patrí príbeh o Artúrovi Buchtovi - veľkom a obéznom vtákovi, ktorý miluje čokoládu. Vďaka svojej nadváhe však nemôže odletieť do Afriky. No i napriek tomu sa tam vyberie a na svojej ceste zažije napínavé dobrodružstvo. Babuľa aj Pom Pom budú samozrejme pri tom.

AKČANTYROK

Divadelné spracovanie knižky Roalda Dahla o strastiplnej ceste korytnačiek a ľudí k láske. Príbeh dvoch osamelých ľudí, ktorí žijú vedľa seba tak blízko a pritom tak ďaleko. Pán Hoppy tajne obdivuje slečnu Silverovú, ale ona má oči len pre svojho korytnačieho miláčika. Ako by mohol pán Hoppy súťažiť s takým súperom?! Vymyslí skvelý plán, ktorý si však vyžaduje trochu šikovnosti, veľa trpezlivosti a celú armádu korytnačiek. Našťastie pre všetkých, láska opäť zvíťazí! Ako v rozprávke.

ZLATÝ KOLOVRAT

Dramatizácia na motívy literárnych diel Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcovej. Príbeh 150 rokov starej Erbenovej balady vyrozprávaný podmanivým, zvukomalebným jazykom - češtinou, ktorá má čo povedať i dnešným ušiam. Neklasické spracovanie klasického literárneho útvaru, inšpirované knižnými predlohami oboch autorov. Poteší veľkých i malých, ktorí túžia počuť posolstvo dobra.

GUĽKO BOMBUĽKO

Veselé a nápadité príhody prešibaného nezbedníka Guľka Bombuľka a jeho kamarátov. Divadelné predstavenie vzniklo na základe známej rozprávky slovenskej spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Veľké, nezištné priateľstvo Guľka Bombuľka so zvieratkami na dvore si podmaňuje tých najmenších už desiatky rokov.

Newsletter
Detská knižnica