Zázračný oriešok 2018

Zázračný oriešok / Zázračný oriešok 2018

 

Mesto Piešťany v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany a RTVS organizujú v dňoch 22. – 25. mája 2018 X. ročník festivalu rozhlasových rozprávok ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK 2018. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. 
Záštitu nad festivalom prevzali Ministerstvo kultúry SR, veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku Livia Klausová a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. 
Hlavným cieľom festivalu je prezentácia, súťažná konfrontácia rozhlasovej dramatickej tvorby a bezprostredné stretnutie tvorcov s poslucháčmi rozhlasových rozprávkových hier, rozhlasových večerníčkov a hier pre deti (veková skupina
6 -14-ročných detí), ich rodičmi, pedagógmi a knižničnými pracovníkmi, vytvorenie spätnej väzby a získanie poslucháčskych hodnotiacich názorov na 18 súťažných titulov, ktoré vznikli na základe konkrétnej literárnej predlohy. Súťažné tituly budú hodnotiť dve poroty: detská a odborná. 
Súčasťou X. ročníka festivalu bude množstvo sprievodných podujatí, ktoré budú prebiehať nielen na území mesta, ale i v jeho okolí: stretnutia s tvorcami rozhlasových i animovaných rozprávok a ich literárnych predlôh, tvorivé dielne s poprednými slovenskými ilustrátormi, divadelné predstavenia, Trpaslícka Smajliceda, výstavy a ich vernisáže, vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže venovanej Pavlovi Dobšinskému a Božene Němcovej a ďalšie. 
Súčasťou festivalu je i udelenie Zvláštnej ceny RTVS výraznej rozhlasovej a umeleckej osobnosti (hercovi, režisérovi, hudobníkovi), ktorá svojím celoživotným dielom ovplyvnila rozhlasovú dramatickú tvorbu pre deti a Zvláštnej ceny Literárneho informačného centra - Ceny Márie Ďuríčkovej autorovi v oblasti detskej tvorby za významný umelecký prínos. Autorkou hlavnej ceny a cien pre víťazov je významná slovenská ilustrátorka Katarína Ilkovičová. 

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

 

 

 

Zázračný oriešok v digitálnej kronike

Newsletter
Detská knižnica