Divoký kôň / Piešťanské online potulky

Premiéra online prezentácie: 23.7.2020

Dnešnou prehliadkou Múzea klasických vozidiel nás bude sprevádzať jeho majiteľ Ján Horňák. Predstaví Vám krásny Ford Mustang z roku 1966. Je to legendárny a ikonicky automobil, ktorý rozbúši srdce aj v súčasnosti. Meno Mustang dostalo auto na vnuknutie jedného z dizajnérov, ktorému pripomínalo kone, ktoré vzhliadol na ceste americkým vidiekom. A tak získalo logo bežiaceho mustanga otočeného vždy doľava, lebo cvála na západ. Vraj väčšina Američanov beží tiež na západ. Pozrite si naše video.

 

Z východu na západ / Piešťanské online potulky

Premiéra online prezentácie: 19.6.2020

V Múzeu klasických vozidiel v Moravanoch nad Váhom sme pre Vás našli dvoch zaujímavých veteránov. Prvým je FORD V 8, ktorý bol vyrobený v nemeckej fabrike Ford Werke v Kolíne nad Rýnom pred druhou svetovou vojnou na špeciálnu objednávku v počte len 158 kusov. Druhým je Cadillac, auto, ktoré v sebe spája predstavu o Amerike. Luxus, presnosť a novátorstvo.

 

 

Auto prezidentov a gangstrov / Piešťanské online potulky

Premiéra online prezentácie: 5.6.2020

Projektom Piešťanské online potulky chceme divákom priblížiť zaujímavosti kúpeľného mesta Piešťany. Jednou z nich je aj Múzeum klasických vozidiel, kde nájdete rôzne kuriozity nielen z oblasti automobilov, ale aj histórie. Autá americkej značky Packard Vám dnes vyrozprávajú svoj príbeh.

 

 

111 ročný deduško / Piešťanské online potulky

Premiéra online prezentácie: 29.5.2020

Piešťanská knižnica je už síce otvorená, ale stretávať sa v nej ešte nemôžeme. Tak pre Vás naďalej pripravujeme online podujatia z nášho krásneho kúpeľného mesta. Dnes Vás zavedieme do múzea historických vozidiel v Moravanoch na Váhom. Žije tam 111 ročný štvorkolesový deduško, ktorý Vám rozpovie svoj príbeh.

 

 

Výtvarné osobnosti Piešťan / Piešťanské online potulky

Premiéra online prezentácie: 15.5.2020

V Piešťanoch žili a tvorili mnohí umelci – maliari, sochári, grafici, dizajnéri. Dnes Vám predstavíme maliarov Emila Pauloviča, Ferdinanda Pekára, Ctibora Krčmára a Máriu Šuľanovú. Mestská knižnica v Piešťanoch pripravila projekt s názvom Piešťanské online potulky. Čaká na vás množstvo online akcií – informačné hodiny, tvorivé workshopy, čítania a množstvo ďalších zaujímavostí, v rámci ktorých Vám predstavíme mesto Piešťany.

 

 

Newsletter
Detská knižnica