Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


Zabavte sa!

Martina Matlovičová vytvorila krásnu maľovanku s tematikou Piešťan. Vybrali sme z nej jednu stránku a vymysleli k nej pre Vás aktivity. Pustite sa do nich a zabavte sa celá rodina. Veľmi radi Vás uvidíme aj v našom kúpeľnom meste.

VYMAĽUJ !
Maľovanka už čaká na Teba. Vezmi si farbičky a vráť obrázku život. Celú maľovanku nájdeš na webe detskej knižnice www.detskakniznica.sk/zabav-sa/.

PREČÍTAJ !
Na obrázku sú veveričky z rozprávky Jána Uličianskeho. Poznáš ich príbeh? Prečo prišli do kúpeľov? Prečítaj si knižku o veveričke Veronke.

ZISTI !
K významným symbolom a pamätihodnostiam Piešťan patrí i Kolonádový most, ktorému Piešťanci hovoria Sklený. Na jeho vstupe nájdete latinský názov. Ten napísala aj ilustrátorka Martina Matlovičová do svojej maľovanky. Viete, čo znamená?

ZACVIČ SI !
Most si zaslúži svojho strážcu. Tým je od roku 1933 Barlolamač - bronzová socha. Tá dodnes víta nových návštevníkov a turistov. Nachádza sa aj v erbe mesta Piešťany. Aby ste boli zdraví a nepotrebovali barly, zacvičte si celá rodina. Každý vymyslí nejaký cvik a potom ho všetci musia zopakovať.

ZASPIEVAJ !
Na obrázku vidíte aj Kúpeľnú kaplnku, z ktorej sa často ozýva krásny spev pripomínajúci anjelov. Poznáte nejakú peknú pesničku? Urobte si doma spevácku súťaž.