Mestská knižnica mesta Piešťany

Leonardo, kocúr z ulice

S mačkami býva psina. Svoje o tom vie aj spisovateľ Ján Uličiansky, ktorý napísal rozprávkovú knižku o kocúrovi Leonardovi. Ryšavý Leonardo je miláčikom domácnosti, v ktorej zažíva rôzne príhody so stravovaním, kúpaním, hraním, spaním, športovaním, skrývaním a dokonca aj medzinárodným súťažením. Leonardo všetkých malých čitateľov presvedčí, že na mačacích prísloviach, porekadlách i ľudových múdrostiach je aspoň za mačací chlp pravdy.

Knižku Leonardo, kocúr z ulice ilustrovala významná slovenská ilustrátorka Martina Matlovičová. Výstavu ilustrácií z tejto knižky si mohli čitatelia a návštevníci našej knižnice pozrieť v dňoch 20. mája – 30. júna 2014. Inštalácia plná farebných mačacích príbehov vo svetle fantázie a vtipu zobrazovala život stvorení, o ktorých sa vraví, že majú sedem životov. Rozprávkový kocúr Leonardo v ilustráciách Martiny Matlovičovej získal ďalší, ôsmy život. Rozhlasová podoba knihy sa stala sa víťaznou nahrávkou v kategórii rozprávkových hier v hodnotení odbornej poroty v rámci ôsmeho ročníka festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok 2014. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Výstavu navrhol a realizoval Allan Kudrna.