Miro Duša - Bábky s dušou

Pri príležitosti Roka slovenského divadla sme zrealizovali výstavu významného scénografa a režiséra Miroslava Dušu s cieľom propagovať a prezentovať české a slovenské bábkarstvo s dôrazom na tradície a hodnoty našej kultúry. Výstavu, tvorili divadelné bábky rôznych druhov (marioneta, maňuška, javajka, manekýn) a rôznych veľkostí, ďalej rekvizity, skice, textové informácie o divadelných premiérach a životopisné informácie o autorovi Mirovi Dušovi, ktorý za svoju tvorbu získal mnoho ocenení. K výstave, ktorá bola v knižnici nainštalovaná od 29. júna do 12. augusta 2020, sme zrealizovali množstvo sprievodných aktivít: komentované prehliadky, divadelné predstavenia a workshopy. Vernisáž sa uskutočnila za účastí detí materských škôl a rodín s deťmi 1. júla 2020 a bola spojená s bábkovým predstavením v podaní Teátra Neline.